Sejmowe komisje przeciwne zmianom w Karcie Nauczyciela

Redakcja portalu, 15 Lipiec 14, komentarze (1)

Sejmowe komisje przeciwne zmianom w Karcie Nauczyciela

W dn. 10 lipca 2014 r. podczas wspólnego posiedzenia sejmowych Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej przeprowadzone zostały pierwsze czytania dwóch poselskich projektów ustaw o zmianie ustawy – Karta Nauczyciela (druki nr 1500 i 1500-A oraz 1501). Pierwszy z nich (druki nr 1500 i 1500-A) przewidywał ustawowe określenie wymiaru czasu pracy pedagogów i psychologów szkolnych, a w autopoprawce także logopedów; drugi (druk 1501) wyłączenie obowiązku ponownego odbycia stażu wymaganego przy awansie zawodowym na nauczyciela mianowanego i dyplomowanego w przypadku nieobecności w pracy trwającej dłużej niż rok, jeśli nieobecność byłaby spowodowana macierzyństwem lub opieką nad dzieckiem.

Akcja protestacyjna ZNP "Dość tego"

Akcja protestacyjna ZNP "Dość tego"

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezes ZNP Sławomir Broniarz ogłosił decyzję Prezydium ZG ZNP ws. przeprowadzenia Ogólnopolskiej Akcji Protestacyjnej ZNP pod hasłem „Dość tego”.

Założenia do projektu ustawy o zmianie ustawy Karta Nauczyciela oraz niektórych innych ustaw przyjęte przez Radę Ministrów

Redakcja portalu, 23 Lipiec 13, komentarze (0)

Podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Ministrów rząd zaakceptował założenia do projektu ustawy o zmianie ustawy Karta Nauczyciela oraz niektórych innych ustaw, przedłożone przez ministra edukacji narodowej. Najważniejsze cele nowelizacji KN to: wzmocnienie motywacyjnego charakteru wynagrodzeń nauczycieli, zwiększenie roli doskonalenia umiejętności zawodowych nauczycieli zgodnie z potrzebami uczniów, poprawa organizacji pracy szkoły oraz włączenie rodziców w sprawy istotne dla szkoły w szerszym niż dotychczas zakresie.

Zmiana warty w Kapitule do Spraw Profesorów Oświaty

Redakcja portalu, 22 Czerwiec 13, komentarze (2)

Zmiana warty w Kapitule do Spraw Profesorów Oświaty

18 czerwca br. Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas wręczyła nominacje ośmiu nowym członkom Kapituły do Spraw Profesorów Oświaty. Na czteroletnią kadencję, szesnastoosobowego w sumie organu, powołani zostali: Eugeniusz Buda, prof. Janusz Gęsicki, Marzena Kędra, prof. dr hab. Robert Kwaśnica, Zygmunt Puchalski, Danuta Stępień, prof. dr hab. inż. Władysław Wieczorek, Grażyna Złocka-Korzeniewska. Zarówno dotychczasowi członkowie Kapituły, jak i nowo mianowani są uznanymi autorytetami, wieloletnimi pracownikami oświaty i szkolnictwa wyższego, cenionymi za dogłębną znajomość problematyki oświatowej.

Wędrówka po kwalifikacjach

Redakcja portalu, 23 Maj 13, komentarze (0)

Wędrówka po kwalifikacjach

Jak uzyskać informację o możliwościach zdobycia potrzebnej nam kwalifikacji? Jak zaplanować ścieżkę osobistego rozwoju? Można to zrobić dzięki interaktywnej mapie kwalifikacji, którą przygotowuje Instytut Badań Edukacyjnych. Mapa zawiera osiemnaście kwalifikacji i pokazuje powiązania między nimi. Docelowo znajdą się w niej wszystkie kwalifikacje nadawane i rejestrowane w Polsce.

ZNP o projekcie zmian w Karcie Nauczyciela

Redakcja portalu, 02 Maj 13, komentarze (0)

ZNP o projekcie zmian w Karcie Nauczyciela

Dnia 22 kwietnia Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego, w odpowiedzi na pismo pani Krystyny Szumilas przedstawiające do konsultacji projekt założeń zmian w ustawie Karta Nauczyciela, przesłał na jej ręce do Ministerstwa Edukacji Narodowej swoją opinię na temat proponowanych zmian.

NIK o kształceniu i doskonaleniu zawodowym nauczycieli

NIK o kształceniu i doskonaleniu zawodowym nauczycieli

Jedna trzecia nauczycieli nie podnosi swoich kompetencji, mimo że mają na to zapewnione środki finansowe. Tym samym nie wypełniają obowiązku, do którego obliguje ich Karta Nauczyciela, i nie wykorzystują szansy na podniesienie swoich kwalifikacji, co jest szczególnie ważne w sytuacji wdrażania nowych podstaw programowych. Blisko połowa studentów kończących specjalizację nauczycielską nie czuje się dobrze przygotowana do pracy w szkole. System kształcenia i doskonalenia zawodowego nauczycieli wymaga naprawy.

GPW i rynek kapitałowy - kurs dla nauczycieli

Agnieszka Świątecka, 21 Wrzesień 10, komentarze (0)

GPW i rynek kapitałowy - kurs dla nauczycieli

Do 24 września trwają zapisy na kurs e-learningowy pt. Giełda Papierów Wartościowych i rynek kapitałowy. Celem Kursu jest kształcenie lokalnych liderów, dysponujących wiedzą z zakresu rynku kapitałowego, niezbędną w inwestowaniu, jak również w propagowaniu problematyki giełdowej i finansowej w środowisku, w szczególności wśród młodzieży szkolnej.

1 2 3 Następna >>