Około 30 proc. nastolatków pozostaje on-line cały czas i to niezależnie od zmian miejsca pobytu. 93,4 proc. codziennie korzysta z internetu w domu - wynika z badań “Nastolatki 3.0”, przeprowadzonych w 2016 roku przez NASK.

Cybernauci - kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci

Cybernauci - kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci

Już czwarty miesiąc fundacja Nowoczesna Polska we współpracy z Collegium Civitas realizuje program szkoleniowy „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” kierowany do szkół wszystkich poziomów w całej Polsce. Od września do końca grudnia 2016 projekt zostanie zrealizowany w blisko 340 z 1071 zgłoszonych szkół!

"Prawo autorskie w edukacji: jak unikać naruszeń?" - broszura od KOED

"Prawo autorskie w edukacji: jak unikać naruszeń?" - broszura od KOED

Kto może korzystać z dozwolonego użytku edukacyjnego? Na czym polega cel edukacyjny? Czy w sieci istnieją egzemplarze? Jak i kiedy działa prawo cytatu? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w zaktualizowanej wersji broszury wydanej po raz pierwszy w 2015 roku Prawo autorskie w edukacji: jak unikać naruszeń? omawia najważniejsze elementy tzw. dozwolonego użytku edukacyjnego, tj. przepisów regulujących korzystanie z chronionych utworów w działalności edukacyjnej.

Godzina Kodowania dla każdego

Godzina Kodowania dla każdego

Godzina Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, jest uznawana za największą inicjatywę edukacyjną w historii, której celem jest rozwój umiejętności związanych z technologiami informacyjnymi. W dniach 5-11 grudnia odbędzie się kolejna edycja akcji. Microsoft po raz kolejny jest partnerem wydarzenia, wspierając tę inicjatywę na całym świecie, w tym w Polsce. Celem Godziny Kodowania jest to by każdy, niezależnie od wieku, pochodzenia czy umiejętności mógł spróbować swoich sił w programowaniu.

Olimpiada cyfrowa - trwa rejestracja

Olimpiada cyfrowa - trwa rejestracja

Dobiega końca rejestracja uczestników i uczestniczek do pierwszej w Polsce Olimpiady Cyfrowej. Olimpiada jest zatwierdzonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, interdyscyplinarnym konkursem, sprawdzającym kompetencje cyfrowe uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Formularz zgłoszeniowy będzie aktywny do 8 listopada 2016 r.

Programować może każdy - Tydzień Kodowania w Polsce

Programować może każdy - Tydzień Kodowania w Polsce

W najbliższą sobotę rusza Code Week - cykl imprez związanych z kodowaniem, w ramach którego Ministerstwo Cyfryzacji organizuje m.in. warsztaty prowadzone przez Mistrzów Kodowania czy pokaz robota Phonton. Ale do Code Week przyłączyć może się każdy organizując własne wydarzenie. To ważne, bo w tym roku chcemy pobić rekord sprzed 12 miesięcy i przekroczyć liczbę 2200 imprez związanych z kodowaniem. Do dzieła!

Startuje MegaMisja: 10 tysięcy dzieci nauczy się mądrze korzystać z internetu

Startuje MegaMisja: 10 tysięcy dzieci nauczy się mądrze korzystać z internetu

10 tysięcy dzieci w 350 świetlicach szkolnych będzie w tym roku szkolnym uczestniczyć w pierwszej edycji programu Fundacji Orange – MegaMisja. Poprzez zabawę i ciekawe, angażujące zadania będą mogły nauczyć się bezpiecznego i twórczego korzystania z internetu i nowych technologii. W ubiegłym roku szkolnym, w ramach pilotażu, wiedzę tę zaczęło już zdobywać ponad 1000 dzieci w 50 świetlicach. Właśnie dołącza do nich kolejnych 300 szkół. MegaMisja to pierwszy w Polsce program edukacji cyfrowej adresowany do nauczycieli i uczniów w szkolnych świetlicach.

MEN uruchomiło portal poświęcony programowaniu

MEN uruchomiło portal poświęcony programowaniu

Dziś wystartował portal www.programowanie.men.gov.pl. To właśnie tam ministerstwo edukacji będzie zamieszczać aktualne informacje i materiały edukacyjne poświęcone nauce programowania.