Otwarte Zasoby Edukacyjne w szkole (webinar)

Otwarte Zasoby Edukacyjne w szkole (webinar)

Koalicja Otwartej Edukacji zaprasza nauczycieli i nauczycielki wszystkich poziomów szkół do udziału w bezpłatnym webinarze na temat wyszukiwania i wykorzystywania Otwartych Zasobów Edukacyjnych w pracy w szkole. Celem spotkania, które odbędzie sie 5 listopada, jest zdobycie umiejętności i wiedzy na temat efektywnego i zgodnego z prawem wykorzystywania cyfrowych materiałów edukacyjnych.

Webinarium "Gen Z i social media"

Webinarium "Gen Z i social media"

Nie możesz dojechać do Warszawy na szkolenie stacjonarne? Nic straconego! Weź udział w dwóch, bezpłatnych webinariach poświęconych edukacji medialnej i wyzwaniom, jakie niesie praca z pokoleniem Z. termin: 25 listopada 2015 r.

EDUPLATFORMA

EDUPLATFORMA

Tegoroczne wakacje minęły właśnie półmetek. Dla większości z Państwa jest to jeszcze czas odpoczynku ale pewnie niektórzy myślą już o zbliżającym się nowym roku szkolnym. Początek roku szkolnego może być dobrym momentem na podjęcie decyzji o wdrożeniu w szkole nowych rozwiązań informatycznych usprawniających nauczanie.

Hour of Code z Microsoft już od jutra!

Hour of Code z Microsoft już od jutra!

Od jutra, przez trzy kolejne dni, nauczyciele oraz wszystkie osoby zainteresowane przekazywaniem wiedzy z zakresu programowania będą miały okazję wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach online, organizowanych w ramach Hour of Code – inicjatywy firmy Microsoft.

Kurs edukacji globalnej z Centrum Edukacji Obywatelskiej

Kurs edukacji globalnej z Centrum Edukacji Obywatelskiej

Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza do udziału w bezpłatnym, semestralnym kursie internetowym połączonym z dwoma jednodniowymi warsztatami stacjonarnymi pt. "Edukacja globalna na zajęciach przedmiotowych w gimnazjum". Każdy kurs jest dedykowany nauczycielom/kom poszczególnych przedmiotów i odwołuje się do ich podstawy programowej.

Sprawdź swój angielski przez zabawę! IV Ogólnopolski Konkurs Językowy FunEnglish.pl

Redakcja portalu, 29 Marzec 13, komentarze (0)

W kwietniu 2013 roku rusza Ogólnopolski Konkurs Językowy FunEnglish.pl! To już czwarta edycja jedynego multimedialnego konkursu języka angielskiego w Polsce dla dzieci w wieku 6-12 lat, który łączy w sobie turniej wiedzy z zabawą.

Zapach eBooka

Redakcja portalu, 17 Luty 11, komentarze (0)

Zapach eBooka

Jednym z głównych zarzutów podnoszonych wobec e-książek jest…zapach. A raczej jego brak. Ebooki nie pachną! Nie to co zwykła, papierowa książka. Takiego Dostojewskiego albo Zafona to się wciąga nosem. Już po otwarciu okładki człowiek wie, że czyta. Nie wspominając już o Trylogii Sienkiewicza…