Nauczanie poprzez granie - konferencja obalająca stereotyp gier jako "bezmyślnej rozrywki"

Redakcja portalu, 06 Czerwiec 16, komentarze (0)

3 czerwca w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula odbyła się 2 edycja największej edukacyjnej konferencji o grach komputerowych „Nauczanie poprzez granie”. Wydarzenie dedykowane było wszystkim propagatorom edukacji poprzez zabawę: metodykom, nauczycielom, twórcom gier oraz uczniom. Wszystkie osoby skupione wokół wydarzenia połączył jeden cel: przełamanie stereotypu gier jako „bezmyślnej rozrywki, która marnuje czas użytkowników”.

Czy dzięki technologii możemy lepiej uczyć się języków?

Redakcja portalu, 21 Luty 15, komentarze (0)

Czy dzięki technologii możemy lepiej uczyć się języków?

Technologie mobilne, kojarzone zwykle z komunikacją i rozrywką, sprawdzają się w nauczaniu języków obcych. Dowodzą tego doświadczenia Cambridge English - części Uniwersytetu w Cambridge, odpowiedzialnej za certyfikację językową. – Dziś wiek osób, uczących się języka angielskiego, obniża się. Są to pierwsze pokolenia, które nie pamiętają świata bez Internetu – mówi Arkadiusz Jaworski z Cambridge English.  Jeśli proces nauczania ma być efektywny, musi odpowiadać ich potrzebom  dodaje.

EduCamp Media - Kraków 2011

EduCamp Media - Kraków 2011

Profesjonalne, nieformalne i otwarte spotkania, podczas których podejmowane są bardzo istotne, poważne tematy związane z edukacją? Czy taka formuła jest możliwa? Oczywiście, że tak. EduCamp materializuje się po raz czwarty jako spotkanie dla ludzi z pasją.

EduCamp Warszawa

Redakcja portalu, 04 Kwiecień 11, komentarze (0)

EduCamp Warszawa

Późnym wieczorem 24 marca zakończyła się warszawska edycja spotkania  EduCamp. Tak jak zaplanowano spotkanie trzymało się ustalonej formuły, na którą składała się tematyczna sesja ekspercka, 10-minutowe prezentacje ciekawych projektów i dyskusja panelowa zaproszonych ekspertów.

Konkurs edukacyjny Muzeum Historii Polski

Agnieszka Świątecka, 15 Wrzesień 10, komentarze (0)

Konkurs edukacyjny Muzeum Historii Polski

Stworzenie projektu gry, przybliżającej przebieg i znaczenie wydarzeń historycznych związanych z powiatami śremskim i gnieźnieńskim, ma na celu konkurs edukacyjny Projekt Historiogra(f), ogłoszony przez Muzeum Historii Polski. Początek konkursu 14 września.

Interaktywny Plac Zabaw

Agnieszka Świątecka, 30 Sierpień 10, komentarze (0)

Interaktywny Plac Zabaw

2 września zostanie otwarty „Interaktywny Plac Zabaw”. Jest to projekt edukacyjny związany z kreowaniem przestrzeni oraz tworzeniem własnych mini-dzieł sztuki. Za sprawą zabawy i pobudzonej wyobraźni łączy w sobie elementy innowacyjne, edukacyjne oraz artystyczne. Uczy praktycznego obcowania ze sztuką.

Kursy językowe przy kawie

Ewa , 18 Sierpień 10, komentarze (0)

Kursy językowe przy kawie

Od września na terenie Śląska i Zagłębia pojawią się kursy językowe w nietypowej atmosferze...

Zbliża się Noc Robotów w Warszawie

Redakcja portalu, 18 Maj 10, komentarze (0)

Zbliża się Noc Robotów w Warszawie

Pokaz kilkudziesięciu robotów - m.in. zmechanizowanych antyterrorystów, podwodnej cybernetycznej ryby, łazika marsjańskiego i robota sterowanego falami mózgowymi - organizuje Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów w Warszawie. Jedyna w roku Noc Robotów odbędzie się 21 maja w siedzibie Instytutu.

1 2 3 4 5 Następna >>