KE: Dziesięć działań, które pomogą Europejczykom zdobyć lepsze umiejętności

Redakcja portalu, 12 Czerwiec 16, komentarze (0)

KE: Dziesięć działań, które pomogą Europejczykom zdobyć lepsze umiejętności

Komisja Europejska przyjęła w dn. 10 czerwca br., nowy kompleksowy europejski program na rzecz umiejętności. Jego celem jest dopilnowanie, aby Europejczycy od najmłodszych lat rozwijali różnorodne umiejętności i aby jak najlepiej wykorzystać kapitał ludzki Europy, co ostatecznie przyczyni się do zwiększenia szans na zatrudnienie oraz konkurencyjności i wzrostu na naszym kontynencie.

Kompetencje międzykulturowe. Materiały dla rad pedagogicznych - bezpłatna publikacja od ORE

Redakcja portalu, 08 Czerwiec 16, komentarze (0)

Ośrodek Rozwoju Edukacji przygotował i udostępnił publikację omawiającą najważniejsze pojęcia oraz założenia międzykulturowości oraz edukacji międzykulturowej. Opracowanie Kompetencje międzykulturowe. Materiały dla rad pedagogicznych - jak przekonuje we wstępie prof. dr hab. Jerzy Nikitorowicz - „z pewnością wesprze Państwa w procesie kształtowania umiejętności przechodzenia od reakcji do interakcji z Innymi, skłoni do bezpośredniego dialogu, (…) zbliży do potrzeb i motywacji zauważania, doświadczania, chęci poznania i zrozumienia, a w konsekwencji – współpracy i współdziałania z Innym i jego kulturą". Publikacja, poza częścią teoretyczną, zawiera siedem gotowych sceniariuszy szkoleń dla rad pedagogicznych.

Rozpoczyna się Festiwal Młodych Badaczy ODKRYCIA

Redakcja portalu, 08 Kwiecień 16, komentarze (0)

Rozpoczyna się Festiwal Młodych Badaczy ODKRYCIA

Naukowcem można zostać jeszcze przed maturą. Po raz kolejny udowadniają to uczestnicy Festiwalu Odkrycia. Przyjdź do CNK w niedzielę i poznaj ich niezwykłe projekty badawcze!

Struktury Europejskich systemów edukacji 2015/16

Struktury Europejskich systemów edukacji 2015/16

Sieć Informacji o Edukacji w Europie EURYDICE udostępniła uaktualnienie publikacji dotyczącej struktur systemów edukacji w Europie. Opracowanie prezentuje w formie graficznej 42 systemy krajowe obejmujące etapy kształcenia od wczesnej opieki i edukacji po szkolnictwo wyższe. W diagramach uwzględniono wiek rozpoczynania i zakończenia obowiązku szkolnego oraz typowy wiek przechodzenia uczniów na poszczególne poziomy edukacji. Osoby zainteresowane szkolnictwem wyższym znajdą również informacje o typach uczelni oraz czasie trwania programów studiów. Graficzna prezentacja systemów jest poprzedzona krótkim wstępem porównawczym prezentującym różne modele organizacyjne w edukacji przedszkolnej i w kształceniu obowiązkowym. Publikację pobrać można w rozwinięciu.

Wyniki EUCYS 2015 - 6 nagród dla Polski!

Wyniki EUCYS 2015 - 6 nagród dla Polski!

W poniedziałek 21 września ogłoszono wyniki Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej – European Union Contest for Young Scientists (EUCYS). Od 17 września autorzy 104 ambitnych uczniowskich projektów badawczych goszczą w stolicy Lombardii – Mediolanie. To prestiżowy i bardzo trudny konkurs organizowany przez Komisję Europejską dla nastolatków, którzy zajmują się nauką naprawdę na poważnie. Polskę reprezentowały w tym roku cztery projekty - wszystkie zostały nagrodzone!

KE: Nowa wizja kształcenia i szkolenia do 2020 r. bardziej sprzyjająca włączeniu społecznemu

W opublikowanym 1 września projekcie wspólnego sprawozdania Komisja Europejska apeluje o zacieśnienie współpracy w dziedzinie kształcenia i szkolenia do 2020 r., w szczególności o propagowanie idei włączenia społecznego.

Bezpłatne szkolenia z programu eTwinning

Bezpłatne szkolenia z programu eTwinning

Krajowe Biuro Programu eTwinning zaprasza na bezpłatne szkolenia e-wakacje dotyczące programu eTwinning i jego narzędzi. Warsztaty przeznaczone są dla nauczycieli, którzy chcą rozpocząć realizację projektów eTwinning.

Finał konkursu "Szkoła się opłaca - edycja 2014" za nami - znamy nagrodzone projekty

Zakończył się właśnie konkurs "Szkoła się opłaca - edycja 2014" organizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jego celem jest promocja najlepszych praktyk edukacyjnych podejmowanych przez Beneficjentów konkursowych Priorytetu III Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Nagrodzono 12 laureatów w czterech kategoriach: kształcenie ogólne, kształcenie specjalne, szkolnictwo zawodowe i edukacja matematyczno-przyrodnicza.

1 2 3 4 5 Następna >>