Digital Champions 2016 - zostań cyfrowym mistrzem!

Redakcja portalu, 27 Maj 16, komentarze (0)

Digital Champions 2016 - zostań cyfrowym mistrzem!

W imieniu organizatora - Fundacji Edukacja na NOWO - zachęcamy do udziału w I edycji ogólnopolskiego konkursu Digital Champions. Konkurs skierowany jest do uczniów, nauczycieli oraz dyrektorów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych, a jego cel stanowi upowszechnianie cyfrowej edukacji w szkołach, oraz kształtowanie cyfrowych kompm!etencji nauczycieli.

Innowacje a edukacja, czyli jak może wyglądać przyszłość nauczania? [relacja]

Redakcja portalu, 11 Czerwiec 15, komentarze (0)

Innowacje a edukacja, czyli jak może wyglądać przyszłość nauczania? [relacja]

Podczas organizowanej przez MIT Technology Review konferencji EmTech Digital (1-2 czerwca 2015, San Francisco), mogliśmy posłuchać wystąpień wielu ekspertów mówiących o tym, jak technologie wpływają na nasze życie. Jednym z ciekawszych wystąpień było to dotyczące edukacji.

Zobacz, jak EDUSCIENCE może zmienić Twoją szkołę. Na przykładzie dwujęzycznych szkół Pro Futuro

Redakcja portalu, 12 Maj 15, komentarze (0)

Projekt EDUSCIENCE to największy projekt innowacyjny realizowany w obszarze nauk matematyczno-przyrodniczych. Po okresie testowania w 250 wybranych szkołach w całej Polsce, z zasobów EDUSCIENCE mogą korzystać wszystkie szkoły w kraju.

Szkoła łamania stereotypów

Redakcja portalu, 20 Styczeń 15, komentarze (0)

Szkoła łamania stereotypów

Zaczęły od wydrukowania stopy na szkolnej drukarce 3D... Tak rozpoczęła się ich fascynująca przygoda z programowaniem, robotyką i... łamaniem stereotypów! Siedem licealistek z Koła zbudowało robota humanoidalnego! Za ten projekt uczennice otrzymały podwójny grant w ogólnopolskim konkursie "Projekt z klasą"! Chłopaki, co wy na to?

Jak uczyć dzieci, jeśli większość odpowiedzi znajdą w internecie? Aż 10 polskich nauczycieli oraz 2 szkoły w gronie najbardziej innowacyjnych na świecie!

Rodzice stoją dziś przed trudnym zadaniem - wychowania dzieci do życia w warunkach, których nie sposób przewidzieć. Od nauczyciela wymaga to zmiany sposobu przekazywania wiedzy na taki, który dotrze do młodego pokolenia i przygotuje je na wyzwania rynku pracy. Jak zachęcić uczniów do nauki, jeśli zdecydowaną część wiedzy mogą łatwo znaleźć w internecie? Co zrobić, aby lekcje geometrii kojarzyły się młodzieży z inspirującym czasem pełnym zadań angażujących wyobraźnię? Jak wychować młodych ludzi w duchu autozarządzania, głodu wiedzy, umiejętności współpracy i dostosowywania się do zmiennych warunków? A co nie mniej istotne identyfikowania swoich indywidualnych potrzeb, rozwijania talentów - rozumienia siebie. Nauczyciele, którzy co roku wyróżniani są przez Microsoft jako innowacyjni, potrafią zmieniające się wymagania i oczekiwania przekuć w dydaktyczny sukces.

Kuchnia, teatr, podróże - IBE pokazuje, jak każda szkoła może uczyć małe dzieci

Kuchnia, teatr, podróże - IBE pokazuje, jak każda szkoła może uczyć małe dzieci

Z dziećmi z klas I-III można pracować zupełnie inaczej, niż robi to większość szkół. Uczyć je wielu kompetencji naraz podczas zabaw i warsztatowych zajęć. IBE przygotował pięć spotów, w których pokazuje dobre przykłady takich zajęć realizowanych w Zespole Szkół w Radowie Małym (Zachodniopomorskie).

Zgrzyciaki wylądowały. Rozpoczęły się testy e-podręcznika dla najmłodszych

Zgrzyciaki wylądowały. Rozpoczęły się testy e-podręcznika dla najmłodszych

Profesor Zgrzyt, Anima, Figo, Eron oraz Kuba i Julka to postacie, które wkrótce znać będzie każdy polski pierwszoklasista. Już we wrześniu 2015 roku, jako bohaterowie interaktywnego e-podręcznika do edukacji wczesnoszkolnej, zaczną wprowadzać w świat nauki i cyfrowej przygody uczniów klas 1–3 szkoły podstawowej.

KE: Złożone umiejętności cyfrowe najtrudniejszym wyzwaniem dla szkół

KE: Złożone umiejętności cyfrowe najtrudniejszym wyzwaniem dla szkół

Niski poziom umiejętności i kompetencji cyfrowych wśród uczniów oraz potrzeba wprowadzenia do doskonalenia zawodowego nauczycieli nauki efektywnego korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych to jedne z najbardziej pilnych wyzwań, przed jakimi stoi obecnie europejska edukacja szkolna. Tak wynika ze sprawozdania opublikowanego przez Komisję Europejską i New Media Consortium, organizację niekomercyjną z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, zrzeszającą specjalistów w dziedzinie technologii kształcenia. W pierwszym sprawozdaniu pt. Horizon Report Europe: 2014 Schools edition przedstawiono w zarysie tendencje i zmiany technologiczne, które w najbliższych pięciu latach mogą mieć wpływ na edukację szkolną. Wyzwania dla szkół w Europie podzielono na trzy kategorie: „możliwe do rozwiązania”, ƒ„trudne” i „złożone”.