Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że aż 33 z 50 miast posiadających najbardziej zanieczyszczone powietrze w Europie to polskie ośrodki. A przecież odpowiedzialność za czyste powietrze ponosi każdy z nas. Dlatego tak ważna jest edukacja i uświadamianie, jak można na co dzień przeciwdziałać temu problemowi. Taki cel ma program Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) - Weź oddech, który wprowadza do polskich szkół potrzebną wiedzę w tym zakresie, a nauczycielom daje konkretne narzędzia, jak rozmawiać o niskiej emisji.

Transmisja zajęć dla uczniów "Czytaj kulturę!"

Transmisja zajęć dla uczniów "Czytaj kulturę!"

Narodowy Instytut Audiowizualny zaprasza na transmisje zajęć „Czytaj Kulturę!” dla gimnazjalistów i licealistów. W ramach spotkań uczestnicy podróżują przez teksty kultury, także popularnej, poszukując punktów stycznych. Organizatorzy, do udziału w zajęciach, w sposób szczególny zachęcają uczniów przygotowujących się do matury.

MEN o przygotowywaniu młodych Polaków do życia w społeczeństwie wielokulturowym

MEN o przygotowywaniu młodych Polaków do życia w społeczeństwie wielokulturowym

Zgadzam się, że ogromnie istotną rolę w przeciwdziałaniu wszelkim przejawom nietolerancji i dyskryminacji odgrywa edukacja. Pragnę podkreślić, że edukacja odgrywa zasadniczą rolę w promowaniu podstawowych wartości społeczeństwa demokratycznego: tolerancji, otwartości na różnorodność, budowaniu szacunku dla godności każdej osoby, sprzyja także przestrzeganiu praw człowieka oraz rządów prawa – pisze minister edukacji  Anna Zalewska narodowej do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Godzina Kodowania dla każdego

Godzina Kodowania dla każdego

Godzina Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, jest uznawana za największą inicjatywę edukacyjną w historii, której celem jest rozwój umiejętności związanych z technologiami informacyjnymi. W dniach 5-11 grudnia odbędzie się kolejna edycja akcji. Microsoft po raz kolejny jest partnerem wydarzenia, wspierając tę inicjatywę na całym świecie, w tym w Polsce. Celem Godziny Kodowania jest to by każdy, niezależnie od wieku, pochodzenia czy umiejętności mógł spróbować swoich sił w programowaniu.

Można już głosować na Eko Odkrywców

Można już głosować na Eko Odkrywców

Ruszyło głosowanie na projekty, których młodzi autorzy zakwalifikowali się do finału konkursu Eko Odkrywcy 4. O granty pieniężne na realizację ekologicznych pomysłów walczy 20 zespołów z całej Polski. Głosować można od 1 do 15 grudnia br. za pośrednictwem strony www.ekoodkrywcy.pl.

Zbierz drużynę i stwórzcie machinę! Jubileuszowa edycja ogólnopolskiego konkursu "Eksperyment Łańcuchowy"

Jak przetransportować metalową kulkę z punktu A do punktu B, wykorzystując przy tym jak najwięcej praw fizyki? Oto wyzwanie, którego po raz piąty podejmą się uczestnicy jedynego takiego eksperymentu w Polsce. W konkursie może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku. Wystarczy do 31 marca 2017 przesłać zgłoszenie, a następnie skonstruować machinę transportującą kulkę i zaprezentować ją publiczności podczas finału konkursu. Pula nagród V edycji Eksperymentu Łańcuchowego to aż 50 000 zł.

Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa 2016 - sprawdźmy czy nasze dzieci wiedzą, jak zachować się w trudnej sytuacji

Każdy rodzic stara się chronić swoje dziecko przed niebezpieczeństwem. Uczymy, tłumaczymy, przekonujemy, pokazujemy. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby dziecku nie stało się nic złego. Jak jednak sprawdzić czy nasza pociecha będzie potrafiła zachować się odpowiednio w sytuacji trudnej, w momencie realnego zagrożenia? Czy dziecko rzeczywiście wie już wszystko, co potrzebne, aby poradzić sobie w takim momencie?

"Chodź na słówko" w Internetowym Teatrze TVP dla szkół

"Chodź na słówko" w Internetowym Teatrze TVP dla szkół

Telewizja Polska S.A. wspólnie z poznańskim Centrum Sztuki Dziecka, zaprasza do obejrzenia spektaklu pt. "Chodź na słówko". Przedstawienie zobaczyć mogą na żywo uczniowie z wielu szkół w całej Polsce, gdyż będzie ono relacjonowane przez Telewizję Polską w ramach projektu "Internetowy Teatr TVP dla szkół". Spektakl, rozpocznie się 21 listopada br. o godzinie 12.00. Przekaz dostępny będzie w formie kodowanej transmisji internetowej.