Nauczanie poprzez granie - konferencja obalająca stereotyp gier jako "bezmyślnej rozrywki"

Redakcja portalu, 06 Czerwiec 16, komentarze (0)

3 czerwca w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula odbyła się 2 edycja największej edukacyjnej konferencji o grach komputerowych „Nauczanie poprzez granie”. Wydarzenie dedykowane było wszystkim propagatorom edukacji poprzez zabawę: metodykom, nauczycielom, twórcom gier oraz uczniom. Wszystkie osoby skupione wokół wydarzenia połączył jeden cel: przełamanie stereotypu gier jako „bezmyślnej rozrywki, która marnuje czas użytkowników”.

Talenty Przyszłości odkryte po raz siódmy!

Redakcja portalu, 18 Marzec 16, komentarze (0)

Talenty Przyszłości odkryte po raz siódmy!

11 marca br. podczas uroczystej gali finałowej, podsumowana została VII już edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Odkrywamy Talenty Przyszłości". Edycja wyjątkowa, chociażby z tego powodu, iż po raz pierwszy swoją twórczość zaprezentować, w jej ramach, mogli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs niezmiennie cieszył się olbrzymim zainteresowaniem, a organizatorzy zostali dosłownie "zasypani" utworami wschodzących gwiazd pióra. Tradycyjnie już dopisali ambasadorowie Konkursu, których w tym roku, w trakcie finału reprezentowali: Teresa Lipowska, Joanna Dukaczewska, Stanisław Górka, Robert Janowski i Łukasz Nowicki.

Odkrywamy Talenty Przyszłości - zaproszenie na Galę Finałową

Redakcja portalu, 22 Luty 16, komentarze (0)

Odkrywamy Talenty Przyszłości - zaproszenie na Galę Finałową

Zakończył się etap nadsyłania utworów do VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Odkrywamy Talenty Przyszłości". Młodzi poeci, zgłosili do konkursu w sumie ponad 700 wierszy (każdy uczestnik mógł zaproponować maksymalnie 2 utwory). Obradujące właśnie jury, jak co roku zresztą, ma twardy orzech do zgryzienia. Nazwiska laureatów poznamy już za tydzień; na ostateczne rozstrzygnięcia poczekać będzie trzeba do tradycyjnej Gali Finałowej, którą w tym roku zaplanowano na 11 marca.

Trwa VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Odkrywamy Talenty Przyszłości"

Redakcja portalu, 31 Styczeń 16, komentarze (1)

W imieniu organizatora - Szkół PRO FUTURO - zapraszamy wszystkich młodych twórców do udziału w VII już edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Odkrywamy Talenty Przyszłości". Tegorocznym hasłem przewodnim są słowa Barucha Spinozy: "Jeśli chcesz, aby życie uśmiechnęło się do Ciebie, przynieś mu najpierw swój dobry humor". Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 8 lutego. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody!

III Edycja Salonu Książki i Wyposażenia Szkół w Lublinie

Redakcja portalu, 04 Luty 15, komentarze (0)

III Edycja Salonu Książki i Wyposażenia Szkół w Lublinie

W dniach 24-25 marca 2015 roku w Targach Lublin S.A. odbędzie się III Edycja Salonu Książki i Wyposażenia Szkół, które wraz z Targami Edukacyjnymi tworzą największe wydarzenie o tematyce edukacyjnej we wschodniej Polsce. Impreza ta  przyciąga ponad 100 wystawców i ok. 10 tysięcy zwiedzających. Targi Lublin na dwa dni stają się miejscem prezentacji szerokiej oferty edukacyjnej publicznych i prywatnych szkół oraz uczelni wyższych. Jest to także idealna okazja, aby poznać oferty produktów, usług i rozwiązań dla placówek edukacyjnych.

Polska młodzież za pan brat z programowaniem  - podsumowanie inicjatyw Akademia Programowania i Godzina Kodowania

Polska młodzież za pan brat z programowaniem - podsumowanie inicjatyw Akademia Programowania i Godzina Kodowania

Ponad 2000 uczniów przeszkolonych w ramach Akademii Programowania, 3000 uczestników stacjonarnych warsztatów Godziny Kodowania i 6500 odbiorców szkoleń internetowych – to tylko niektóre z liczb obrazujących skalę dwóch projektów zachęcających młodzież do nauki programowania, prowadzonych równolegle przez Stowarzyszenie Talent oraz firmę Microsoft. O bilansie obu inicjatyw oraz roli programowania w procesie edukacji szkolnej podczas konferencji "Programowanie kompetencją przyszłości" dyskutowali dziś przedstawiciele środowisk rządowych, nauki, trzeciego sektora i biznesu.

12 zasad skutecznej edukacji, czyli jak uczyć, żeby nauczyć - już w księgarniach!

Informujemy, że na półki księgarskie trafiła już niezwykle ciekawa pozycja książkowa pt. "12 ZASAD SKUTECZNEJ EDUKACJI czyli jak uczyć, żeby nauczyć". Poradnik autorstwa Przemysława Bąbla i Marzeny Wiśniak ukazał się nakładem Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego. Portal Edukacja Internet Dialog, jako patron medialny, gorąco zachęca do bliższego przyjrzenia się publikacji.

ADHD W SZKOLE Jak pracować z dzieckiem z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej - wkrótce premiera!

Już niebawem, wszystkich zainteresowanych tematyką zespołu nadpobudliwości psychoruchowej, czeka nie lada gratka. Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne na połowę listopada br. zaplanowało bowiem premierę książki pod redakcją naukową Marty Jerzak i Artura Kołakowskiego pt. "ADHD W SZKOLE Jak pracować z dzieckiem z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej". Portal Edukacja Internet Dialog jako patron medialny już dziś zachęca do lektury tej arcyciekawej pozycji.