Wydział Pedagogiczny UW o nowej podstawie programowej kształcenia ogólnego

Wydział Pedagogiczny UW o nowej podstawie programowej kształcenia ogólnego

Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego opublikował przesłane do MEN - w ramach prekonsultacji - opinie dotyczące projektów podstawy programowej kształcenia ogólnego do szkół podstawowych oraz ramowych planów nauczania. We wstępie, wyrażając nadzieję, iż pomogą one w procesie rzetelnych i wartościowych zmian w tak ważnym dokumencie, dziekan wydziału - prof. dr hab. Anna Wiłkomirska - zaznacza, iż "komentarze i uwagi (...) są efektem przemyśleń, dyskusji, doświadczeń i analizy wyników badań diagnozujących efektywność polskiej edukacji". W rozwinięciu przytaczamy pełną treść opinii.

ZRP o projektach ramowych planów nauczania dla szkoły branżowej

ZRP o projektach ramowych planów nauczania dla szkoły branżowej

Związek Rzemiosła Polskiego w stanowisku skierowanym do Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, odniósł się do projektów ramowego planu nauczania dla branżowej szkoły I stopnia. W zaprezentowanych w dniu 30.11.2016 r. projektach ramowych planów nauczania dla szkoły branżowej I stopnia (w którą ma przekształcić się obecna ZSZ) całkowicie pominięto kwestię planowania rozkładu godzin nauczania z uwzględnieniem młodocianego pracownika, a także możliwość organizacji nauki w klasach wielozawodowych.

Projekty podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych oraz ramowych planów nauczania dla wszystkich typów szkół - trwają prekonsultacje

Podstawa programowa kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych w tym dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz ramowe plany nauczania – to dwa projekty, które przekazano dzisiaj (30 listopada) do opiniowania wszystkim zainteresowanym w ramach prekonsultacji. MEN zachęca ekspertów, nauczycieli, rodziców, uczniów do przesyłania opinii, na które oczekuje do 9 grudnia.

IPN wesprze MEN przy opracowywaniu podstaw programowych kształcenia ogólnego z zakresu najnowszej historii Polski

24 sierpnia br. Prezesa IPN Jarosław Szarek i Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska podpisali list intencyjny o współpracy pomiędzy kierowanymi przez nich instytucjami. Dokument zakłada upowszechnianie rzetelnej wiedzy o najnowszej historii Polski.

Broniarz: Nie wyrażamy zgody na niszczenie dorobku polskiej szkoły!

Redakcja portalu, 06 Lipiec 16, komentarze (0)

Broniarz: Nie wyrażamy zgody na niszczenie dorobku polskiej szkoły!

W ostrych słowach, do zmian w edukacji zaproponowanych w dn. 27 czerwca br. w Toruniu, przez minister Annę Zalewską, odniósł się przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Szef związkowej centrali, w następstwie zmian, przewiduje m.in. redukcję etatów oraz ogromny chaos.

Edukacja prawna w szkole - bezpłatny poradnik dla nauczycieli od ORE

Redakcja portalu, 03 Lipiec 16, komentarze (0)

Edukacja prawna w szkole - bezpłatny poradnik dla nauczycieli od ORE

Nauczycieli czwartego etapu edukacyjnego zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem „Edukacja prawna w szkole”. Materiał składa się z 6 rozdziałów, które bezpośrednio odnoszą się do podstawy programowej kształcenia ogólnego dla przedmiotu wiedza o społeczeństwie. Każdy składa się z części teoretycznej – scenariuszy lekcji oraz praktycznej, zawierającej kazusy prawne.

Podsumowanie Ogólnopolskiej Debaty o Edukacji

Redakcja portalu, 28 Czerwiec 16, komentarze (0)

Podsumowanie Ogólnopolskiej Debaty o Edukacji

Zachęcamy do obejrzenia relacji wideo z Podsumowania Ogólnopolskiej Debaty o Edukacji „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra Zmiana”, które z udziałem minister edukacji Anny Zalewskiej, odbyło się w dniu wczorajszym w Toruniu. W rozwinięciu zamieszczamy także prezentację zawierającą główne kierunki zmian w polskim systemie edukacji oraz wnioski z debat.

MEN rozpoczęło konsultacje społeczne i uzgodnienia międzyresortowe podstawy programowej wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego

Redakcja portalu, 21 Kwiecień 16, komentarze (0)

15 kwietnia br. do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych skierowane zostały dwa projekty rozporządzeń wprowadzające do podstawy programowej zmiany w zakresie wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.

1 2 3 4 5 Następna >>