Nowy Model Szkoły

Nowy Model Szkoły

W dniu 10.11.2013, oficjalnie rozpoczął swą działalność serwis wolnej publicystyki edukacyjnej Nowy Model Szkoły. Zespół inicjatywy Republika Edukacji po niedawnym udostępnieniu serwisu społecznościowego republikaedukacji.pl wkracza w kolejna fazę projektu, którego celem jest stworzenie środowiska debaty, wymiany doświadczeń i interakcji pomiędzy środowiskami bezpośrednio i pośrednio związanymi z edukacją.

Konkurs "Polecam Scholaris.pl" rozstrzygnięty

Konkurs "Polecam Scholaris.pl" rozstrzygnięty

Nauczyciel matematyki i informatyki, Jacek Haja z Zespołu Szkół w miejscowości Wapno (powiat wągrowiecki, woj. wielkopolskie) został zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu „Polecam Scholaris.pl”. Zorganizowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji konkurs rozstrzygnięto 25 października br. Cieszył się dużym zainteresowaniem – wzięło w nim udział ponad 1200 nauczycieli z całej Polski. Zwycięzca otrzymał tablet firmy Apple i program edukacyjny, zaś reprezentowany przez niego Zespół Szkół w Wapnie – tablicę multimedialną. Konkurs był jednym z elementów kampanii promocyjnej portalu Scholaris.

Czy dziecko może uczyć się od chwili narodzin? EduMaluch.pl – portal dla rodziców, którzy chcą rozwijać swoje dzieci

Dzieci uczą się od pierwszych dni swojego życia. Do ukończenia 5. roku tworzy się najwięcej połączeń neuronalnych w ich mózgu, co pociąga za sobą poważne konsekwencje. Wszystkie bodźce docierające do malucha w tym okresie mają ogromne znaczenie dla całego jego rozwoju, w tym dla jego inteligencji. Jak sprawić, żeby rozwój malucha przebiegał w sposób harmonijny? Program wspierający rozwój i inteligencję u dzieci dostarcza ważnych wskazówek i metod, które pomagają rodzicom i pedagogom wspierać rozwój maluchów. Dlaczego to takie ważne?

Nowa edukacyjne kategoria w Google Apps Marketplace

Bartłomiej Polakowski, 28 Styczeń 11, komentarze (0)

Nowa edukacyjne kategoria w Google Apps Marketplace

Apps Marketplace jest sklepem z aplikacjami w tak zwanej chmurze. Teraz ta chmura będzie bardziej edukacyjna.

Dostęp do ponad 200 czasopism naukowych w modelu Open Access

Agnieszka Świątecka, 01 Październik 10, komentarze (0)

Dostęp do ponad 200 czasopism naukowych w modelu Open Access

Wydawnictwo Versita ogłosiło uruchomienie platformy Versita Open, oferującej wydawcom czasopism naukowych szeroki zakres usług wydawniczych. Na portalu znajduje się już ponad 200 czasopism z różnych dziedzin i różnych krajów. W niedalekiej przyszłości Versita planuje powiększyć tę liczbę do 500 czasopism.

Google uruchomiło serwis dla rodziców

Agnieszka Świątecka, 24 Wrzesień 10, komentarze (0)

Google uruchomiło serwis dla rodziców

Family Safety Center to nowy pomysł Google, który ma pomóc rodzicom w zabezpieczeniu swoich dzieci w internecie. Na stronie Google.com/FamilySafety znaleźć można narzędzia ułatwiające bezpieczne przeglądanie sieci, porady rodziców, artykuły na temat bezpieczeństwa dzieci i najczęściej zadawane pytania z odpowiedziami ekspertów.
Uniwersytet Śląski uruchomił platformę kontaktu ze szkołami

Agnieszka Świątecka, 21 Wrzesień 10, komentarze (0)

Uniwersytet Śląski uruchomił platformę kontaktu ze szkołami

Uniwersytet Śląski w Katowicach uruchomił w piątek stronę internetową będącą platformą kontaktu i współpracy ze szkołami średnimi. W ten sposób uczelnia chce realizować jedną ze swych misji, która zakłada kreowanie postawy uczenia się przez całe życie.

Ministerstwo Gospodarki uruchomiło portal nowych technologii

Agnieszka Świątecka, 19 Sierpień 10, komentarze (0)

Ministerstwo Gospodarki uruchomiło portal nowych technologii

Resort gospodarki uruchomił portal nowych technologii. Swoje profile ma na nim obecnie 30 jednostek badawczo-rozwojowych podległych MG; gotowych jest 200 innowacyjnych ofert dla przedsiębiorców - poinformował 4 sierpnia wiceminister gospodarki Rafał Baniak.

1 2 3 4 5 Następna >>