Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że aż 33 z 50 miast posiadających najbardziej zanieczyszczone powietrze w Europie to polskie ośrodki. A przecież odpowiedzialność za czyste powietrze ponosi każdy z nas. Dlatego tak ważna jest edukacja i uświadamianie, jak można na co dzień przeciwdziałać temu problemowi. Taki cel ma program Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) - Weź oddech, który wprowadza do polskich szkół potrzebną wiedzę w tym zakresie, a nauczycielom daje konkretne narzędzia, jak rozmawiać o niskiej emisji.

Cybernauci - kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci

Cybernauci - kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci

Już czwarty miesiąc fundacja Nowoczesna Polska we współpracy z Collegium Civitas realizuje program szkoleniowy „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” kierowany do szkół wszystkich poziomów w całej Polsce. Od września do końca grudnia 2016 projekt zostanie zrealizowany w blisko 340 z 1071 zgłoszonych szkół!

Można już głosować na Eko Odkrywców

Można już głosować na Eko Odkrywców

Ruszyło głosowanie na projekty, których młodzi autorzy zakwalifikowali się do finału konkursu Eko Odkrywcy 4. O granty pieniężne na realizację ekologicznych pomysłów walczy 20 zespołów z całej Polski. Głosować można od 1 do 15 grudnia br. za pośrednictwem strony www.ekoodkrywcy.pl.

Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa 2016 - sprawdźmy czy nasze dzieci wiedzą, jak zachować się w trudnej sytuacji

Każdy rodzic stara się chronić swoje dziecko przed niebezpieczeństwem. Uczymy, tłumaczymy, przekonujemy, pokazujemy. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby dziecku nie stało się nic złego. Jak jednak sprawdzić czy nasza pociecha będzie potrafiła zachować się odpowiednio w sytuacji trudnej, w momencie realnego zagrożenia? Czy dziecko rzeczywiście wie już wszystko, co potrzebne, aby poradzić sobie w takim momencie?

Ty też możesz wygrać! Trwa VII edycja konkursu "Projekt z klasą"

Ty też możesz wygrać! Trwa VII edycja konkursu "Projekt z klasą"

Szkolna pracownia plastyczna, festiwal teatralny, blog z życia szkoły, a może reportaż o historii lokalnej społeczności? Chcesz zrobić ze swoimi uczniami projekt edukacyjny, ale nie wiesz jak zdobyć fundusze na jego realizację? Zgłoś się do konkursu „Projekt z klasą” i wygraj nawet 7000 zł!

Startuje VIII edycja „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. Szkoły podstawowe z całej Polski zapraszamy do bezpłatnego udziału w największym programie edukacyjnym o tematyce bezpieczeństwa

Z początkiem roku szkolnego wystartowała VIII edycja „Akademii Bezpiecznego Puchatka”, edukacyjnego programu skierowanego do uczniów I klas szkół podstawowych. Celem akcji jest pokazanie dzieciom, jak uniknąć zagrożeń, na które będą narażone podczas codziennych aktywności – na drodze, w szkole, w domu, a także podczas zabawy, czy korzystania z Internetu. Uczestnictwo w programie jest w pełni bezpłatne. Aby otrzymać zestaw merytorycznych materiałów edukacyjnych, wystarczy zgłosić szkołę do udziału w akcji. „Akademia Bezpiecznego Puchatka” realizowana jest we współpracy z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronem Honorowym jest Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty.

Kariera w branży motoryzacyjnej - program edukacyjny dla szkół zawodowych i technicznych. Zgłoś swoją klasę!

W ramach kampanii edukacyjnej skierowanej do stołecznych szkół średnich i zawodowych, młodzież bierze udział w cyklu spotkań z inżynierami z norweskiego holdingu Kongsberg Automotive Pruszków. Podczas takich Dni Otwartych korzystają oni z bezpłatnych zajęć oraz zwiedzą podwarszawski zakład. Najbardziej aktywni i zaangażowani uczniowie mają też możliwość wzięcia udziału w letnich praktykach!

"Cybernauci na start!" Już jutro!

Redakcja portalu, 01 Czerwiec 16, komentarze (0)

"Cybernauci na start!" Już jutro!

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości elektronicznej lub portali społecznościowych? Co można zgodnie z prawem udostępniać w internecie? Jak ustrzec się przed uzależnieniem od internetu i jak pomóc swoim najbliższym? Czym jest szum informacyjny i bańka informacyjna? Na te i inne pytania 2 czerwca odpowie Fundacja Nowoczesna Polska podczas inauguracji swojego projektu „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”.