Można już głosować na Eko Odkrywców

Można już głosować na Eko Odkrywców

Ruszyło głosowanie na projekty, których młodzi autorzy zakwalifikowali się do finału konkursu Eko Odkrywcy 4. O granty pieniężne na realizację ekologicznych pomysłów walczy 20 zespołów z całej Polski. Głosować można od 1 do 15 grudnia br. za pośrednictwem strony www.ekoodkrywcy.pl.

Sukces polskich dziesięciolatków w badaniu TIMSS

Sukces polskich dziesięciolatków w badaniu TIMSS

Polscy czwartoklasiści, razem z uczniami z Finlandii i Litwy, zajęli 17. miejsce pod względem osiągnięć matematycznych na 49 krajów uczestniczących w badaniu TIMSS 2015. Pod względem osiągnięć przyrodniczych polscy uczniowie są na 9. miejscu na 47 krajów.

"Baśń o rycerzu bez konia" w Internetowym Teatrze TVP dla szkół

"Baśń o rycerzu bez konia" w Internetowym Teatrze TVP dla szkół

Telewizja Polska S.A. wspólnie z Banialuka w Bielsku-Białej, zaprasza do obejrzenia spektaklu pt. "Baśń o rycerzu bez konia". Oprócz zgromadzonej w teatrze widowni, przedstawienie zobaczą na żywo uczniowie z wielu szkół w całej Polsce. Będzie to możliwe dzięki realizowanemu przez Telewizję Polską projektowi "Internetowy Teatr TVP dla szkół". Spektakl, rozpocznie się 10 października br. o godzinie 11.00. Przekaz dostępny będzie w formie kodowanej transmisji internetowej.

Startuje VIII edycja „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. Szkoły podstawowe z całej Polski zapraszamy do bezpłatnego udziału w największym programie edukacyjnym o tematyce bezpieczeństwa

Z początkiem roku szkolnego wystartowała VIII edycja „Akademii Bezpiecznego Puchatka”, edukacyjnego programu skierowanego do uczniów I klas szkół podstawowych. Celem akcji jest pokazanie dzieciom, jak uniknąć zagrożeń, na które będą narażone podczas codziennych aktywności – na drodze, w szkole, w domu, a także podczas zabawy, czy korzystania z Internetu. Uczestnictwo w programie jest w pełni bezpłatne. Aby otrzymać zestaw merytorycznych materiałów edukacyjnych, wystarczy zgłosić szkołę do udziału w akcji. „Akademia Bezpiecznego Puchatka” realizowana jest we współpracy z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronem Honorowym jest Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty.

"Tajemnica wesołego miasteczka" w Internetowym Teatrze TVP dla szkół

"Tajemnica wesołego miasteczka" w Internetowym Teatrze TVP dla szkół

Telewizja Polska S.A. wspólnie z łódzkim Teatrem Arlekin, zaprasza do obejrzenia spektaklu pt. "Tajemnica wesołego miasteczka". Oprócz zgromadzonej w teatrze widowni, przedstawienie zobaczą na żywo uczniowie z wielu szkół w całej Polsce. Będzie to możliwe dzięki realizowanemu przez Telewizję Polską projektowi "Internetowy Teatr TVP dla szkół". Spektakl, rozpocznie się 19 września br. o godzinie 9.00. Przekaz dostępny będzie w formie kodowanej transmisji internetowej.

Prawa pacjenta - a co to takiego? - czyli lekcje dla uczniów szkół podstawowych

Prawa pacjenta - a co to takiego? - czyli lekcje dla uczniów szkół podstawowych

Rzecznik Praw Pacjenta we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji przygotował dla uczniów szkół podstawowych lekcje wychowawcze na temat praw przysługujących pacjentom w Polsce. Materiały dydaktyczne są dostępne dla szkół po zalogowaniu się na dedykowanej platformie na stronie Biurze Rzecznika Praw Pacjenta. Dzięki zastosowanemu tam rozwiązaniu dyrektorzy placówek mogą również zamówić lekcje tematyczne, przeprowadzane w szkołach przez ekspertów Rzecznika Praw Pacjenta.

Konwent Marszałków Województw RP: Debata na temat zapowiadanej reformy systemu edukacji

Gościem drugiego dnia, odbywającego się w minionym tygodniu (2-3 sieprnia) w Szczecinie, konwentu Marszałków Województw RP był Maciej Kopeć, podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, który przedstawił założenia szykowanej reformy systemu edukacji. Zakłada ona m.in. likwidację gimnazjów i powrót do 8-letniej szkoły powszechnej. Następnie młodzież będzie miała do wyboru czteroletnie liceum ogólnokształcące, pięcioletnie technikum lub dwustopniową szkołę branżową, która ma zastąpić dzisiejsze szkoły zawodowe. Samorządowcy nie mają wątpliwości, że zmiany te nie tylko uderzą w samorządy i ich finanse, ale przede wszystkim wprowadzą chaos i będą obciążeniem dla dzieci, rodziców i nauczycieli.

Program "Dzwonek na obiad" - trwa nabór wniosków na rok szkolny 2016/17

Redakcja portalu, 20 Lipiec 16, komentarze (0)

Program "Dzwonek na obiad" - trwa nabór wniosków na rok szkolny 2016/17

Już po raz trzeci uczniowie wszystkich typów szkół i mogą się ubiegać o stypendium obiadowe w programie „Dzwonek na obiad” prowadzonym przez Fundację „Być Bardziej”. Nabór wniosków na rok szkolny 2016/2017 potrwa do 20 września. Decyduje kolejność zgłoszeń.