Można już głosować na Eko Odkrywców

Można już głosować na Eko Odkrywców

Ruszyło głosowanie na projekty, których młodzi autorzy zakwalifikowali się do finału konkursu Eko Odkrywcy 4. O granty pieniężne na realizację ekologicznych pomysłów walczy 20 zespołów z całej Polski. Głosować można od 1 do 15 grudnia br. za pośrednictwem strony www.ekoodkrywcy.pl.

Olimpiada cyfrowa - trwa rejestracja

Olimpiada cyfrowa - trwa rejestracja

Dobiega końca rejestracja uczestników i uczestniczek do pierwszej w Polsce Olimpiady Cyfrowej. Olimpiada jest zatwierdzonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, interdyscyplinarnym konkursem, sprawdzającym kompetencje cyfrowe uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Formularz zgłoszeniowy będzie aktywny do 8 listopada 2016 r.

Uczniowie napiszą książki i dowiedzą się, jak je wydać

Uczniowie napiszą książki i dowiedzą się, jak je wydać

„Konkurs: Misja – Książka!” to literacki turniej pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, w którym uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych napiszą i przygotują do wydania własne zbiory opowiadań.

CKE poinformowała o wynikach egzaminu maturalnego

CKE poinformowała o wynikach egzaminu maturalnego

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała informację o wynikach egzaminu maturalnego przeprowadzonego w maju, czerwcu i sierpniu 2016 r.

Znamy terminy egzaminu gimnazjalnego i maturalnego w 2017 roku

Znamy terminy egzaminu gimnazjalnego i maturalnego w 2017 roku

Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiła dziś harmonogram przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego oraz egzaminu maturalnego w 2017 roku.

Konwent Marszałków Województw RP: Debata na temat zapowiadanej reformy systemu edukacji

Gościem drugiego dnia, odbywającego się w minionym tygodniu (2-3 sieprnia) w Szczecinie, konwentu Marszałków Województw RP był Maciej Kopeć, podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, który przedstawił założenia szykowanej reformy systemu edukacji. Zakłada ona m.in. likwidację gimnazjów i powrót do 8-letniej szkoły powszechnej. Następnie młodzież będzie miała do wyboru czteroletnie liceum ogólnokształcące, pięcioletnie technikum lub dwustopniową szkołę branżową, która ma zastąpić dzisiejsze szkoły zawodowe. Samorządowcy nie mają wątpliwości, że zmiany te nie tylko uderzą w samorządy i ich finanse, ale przede wszystkim wprowadzą chaos i będą obciążeniem dla dzieci, rodziców i nauczycieli.

Projekt rozporządzenia w sprawie Kolegium Arbitrażu Egzaminacyjnego trafił do konsultacji publicznych

Redakcja portalu, 22 Lipiec 16, komentarze (0)

Określenie trybu i sposobu działania Kolegium Arbitrażu Egzaminacyjnego wyznaczonego do rozpatrzenia złożonego odwołania oraz tryb wyznaczania składu Kolegium to główne założenia projektu rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej, które zostało wczoraj opublikowane.

Program "Dzwonek na obiad" - trwa nabór wniosków na rok szkolny 2016/17

Redakcja portalu, 20 Lipiec 16, komentarze (0)

Program "Dzwonek na obiad" - trwa nabór wniosków na rok szkolny 2016/17

Już po raz trzeci uczniowie wszystkich typów szkół i mogą się ubiegać o stypendium obiadowe w programie „Dzwonek na obiad” prowadzonym przez Fundację „Być Bardziej”. Nabór wniosków na rok szkolny 2016/2017 potrwa do 20 września. Decyduje kolejność zgłoszeń.