Godzina Kodowania dla każdego

Godzina Kodowania dla każdego

Godzina Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, jest uznawana za największą inicjatywę edukacyjną w historii, której celem jest rozwój umiejętności związanych z technologiami informacyjnymi. W dniach 5-11 grudnia odbędzie się kolejna edycja akcji. Microsoft po raz kolejny jest partnerem wydarzenia, wspierając tę inicjatywę na całym świecie, w tym w Polsce. Celem Godziny Kodowania jest to by każdy, niezależnie od wieku, pochodzenia czy umiejętności mógł spróbować swoich sił w programowaniu.

Startuje MegaMisja: 10 tysięcy dzieci nauczy się mądrze korzystać z internetu

Startuje MegaMisja: 10 tysięcy dzieci nauczy się mądrze korzystać z internetu

10 tysięcy dzieci w 350 świetlicach szkolnych będzie w tym roku szkolnym uczestniczyć w pierwszej edycji programu Fundacji Orange – MegaMisja. Poprzez zabawę i ciekawe, angażujące zadania będą mogły nauczyć się bezpiecznego i twórczego korzystania z internetu i nowych technologii. W ubiegłym roku szkolnym, w ramach pilotażu, wiedzę tę zaczęło już zdobywać ponad 1000 dzieci w 50 świetlicach. Właśnie dołącza do nich kolejnych 300 szkół. MegaMisja to pierwszy w Polsce program edukacji cyfrowej adresowany do nauczycieli i uczniów w szkolnych świetlicach.

Program ABBYY FineReader z rozszerzoną licencją dla edukacji - 40% taniej

Program ABBYY FineReader z rozszerzoną licencją dla edukacji - 40% taniej

Program służy do rozpoznawania zeskanowanego tekstów drukowanych i przetwarzania ich na wersje edytowalne. Dzięki temu zeskanowany tekst można od razu wykorzystać np. w prezentacji, teście lub w innym dokumencie, bez potrzeby przepisywania go.

Zostań opiekunem spółdzielni uczniowskiej. Weź udział w bezpłatnym kursie e-learningowym

Związek Lustracyjny Spółdzielni Pracy i Fundacja Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej oraz Gmina Raciechowice zapraszają dyrektorów szkół, nauczycieli oraz inne osoby zainteresowane wspieraniem spółdzielczości uczniowskiej do udziału w bezpłatnym kursie e-learningowym dla potencjalnych opiekunów spółdzielni uczniowskich. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 września 2015 r.

RPD: Brutalne gry łatwo dostępne dla dzieci

RPD: Brutalne gry łatwo dostępne dla dzieci

- Dostępność dla dzieci brutalnych gier komputerowych wymaga diagnozy i sprawdzenia, czy system oznaczeń PEGI jest rozpoznawalny - pisze w wystąpieniu do Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

EDUPLATFORMA

EDUPLATFORMA

Tegoroczne wakacje minęły właśnie półmetek. Dla większości z Państwa jest to jeszcze czas odpoczynku ale pewnie niektórzy myślą już o zbliżającym się nowym roku szkolnym. Początek roku szkolnego może być dobrym momentem na podjęcie decyzji o wdrożeniu w szkole nowych rozwiązań informatycznych usprawniających nauczanie.

Innowacje a edukacja, czyli jak może wyglądać przyszłość nauczania? [relacja]

Redakcja portalu, 11 Czerwiec 15, komentarze (0)

Innowacje a edukacja, czyli jak może wyglądać przyszłość nauczania? [relacja]

Podczas organizowanej przez MIT Technology Review konferencji EmTech Digital (1-2 czerwca 2015, San Francisco), mogliśmy posłuchać wystąpień wielu ekspertów mówiących o tym, jak technologie wpływają na nasze życie. Jednym z ciekawszych wystąpień było to dotyczące edukacji.

Nowe technologie a kształcenie zawodowe - rekomendacje ekspertów

Redakcja portalu, 24 Kwiecień 15, komentarze (0)

Nowe technologie a kształcenie zawodowe - rekomendacje ekspertów

Ponad 60% dzieci rozpoczynających obecnie edukację będzie pracowało w zawodach jeszcze nieistniejących, a większość nowych miejsc pracy będzie wymagała od kandydatów podstawowych umiejętności cyfrowych. Zjawiska te sprawiają, że niezbędne staje się zredefiniowanie celów stawianych przed sektorem edukacji. Podczas konferencji z cyklu "Nowoczesne Technologie Cyfrowe w Edukacji" Joanna Kluzik-Rostkowska, Minister Edukacji Narodowej, podkreślała, że "to, co kiedyś było żmudną pracą, dziś wykonują za nas komputery, dlatego właśnie tak istotne jest rozwijanie cyfrowych umiejętności".

1 2 3 4 5 6 7 Następna >>